waskastandardszeroka malastandardduza
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto1.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto2.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto3.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto4.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto5.jpg

Posłuchaj jak grają Nasi Uczniowie

In order to view Joomla MP3 Player you need Flash Player 10+ support!

Get Adobe Flash player
Szkoła Muzyczna - Klasa Fortepianu

Nauka gry na fortepianie jest indywidualna. Odbywa się raz, lub dwa razy w tygodniu. Na zajęcia z gry mogą uczęszczać już najmłodsze dzieci - od lat 6-ciu. Zajęcia odbywają się w dzielnicy fabrycznej w Centrum Kultury i Promocji, a w dzielnicy starej w Osiedlowym Domu Kultury.

Pracownie są wyposażone w odpowiednie instrumenty. Na zajęciach z najmłodszymi mile jest widziany również rodzic, dzięki któremu mały uczeń czuje się pewniej, a osoba dorosła przysłuchując się lekcji ma możliwość powtórzenia niektórych jej elementów z dzieckiem w warunkach domowych.

Podstawę nauczania stanowi program określony przez Ministerstwo Kultury.

W indywidualnych przypadkach program ten jest rozszerzany w zależności od predyspozycji ucznia. W związku z tym istnieje duża swoboda w kształtowaniu zajęć. Osoby szczególnie zdolne mają możliwość rozwijać się szybciej, zainteresowani innymi gatunkami muzyki niż muzyka klasyczna mogą dokonać wyboru kierunku kształcenia.

 

alt

Zajęcia teoretyczne

Oprócz indywidualnych zajęć z gry na instrumencie uczniowie szkoły uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach nazywanych umownie „teoria”. W najmłodszych klasach jest to przedmiot rytmika, a w dziale młodzieżowym-zasady muzyki. W starszych klasach przedmioty te zastępują audycje muzyczne oraz kształcenie słuchu. Na lekcjach teorii zapoznajemy się z notacją muzyczną, wykonujemy ćwiczenia rytmiczne i melodyczne. Poznajemy zasady rządzące muzyką, techniki kompozytorskie, dowiadujemy się o kompozytorach, stylach i o epokach. Wiedza ta jest niezbędna by stać się świadomym wykonawcą , oraz odbiorcą muzyki.

alt


Zobacz jak pracujemy w naszej szkole …

  
Reklama

"Czas to najlepsza cenzura a cierpliwość to najdoskonalszy nauczyciel"  •  Fryderyk Chopin (1810-1849)

2009-2013 © Designed by Szkola Muzyczna im.Jana z Lublina w Krasniku