waskastandardszeroka malastandardduza
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto1.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto2.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto3.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto4.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/FOTO5/Foto5.jpg

Posłuchaj jak grają Nasi Uczniowie

In order to view Joomla MP3 Player you need Flash Player 10+ support!

Get Adobe Flash player
Ognisko Muzyczne - Klasa Gitary

 

Zajęcia z gry na gitarze prowadzone są indywidualnie i odbywają się raz, lub dwa razy w tygodniu. W dzielnicy fabrycznej w Centrum Kultury i Promocji, a w dzielnicy starej w Osiedlowym Domu Kultury. Mogą na nie uczęszczać już najmłodsi. Pracownie dysponują gitarami klasycznymi oraz odpowiednim sprzętem nagłaśniającym niezbędnym w grze na gitarze elektrycznej. Na zajęciach z gry poznajemy techniki używane w różnych gatunkach muzycznych – od klasyki poprzez pop, blues do rocka. Uczymy się gry z nut, tabulatur i symboli akordowych. Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w grze zespołowej. U nas można rozwinąć swoje indywidualne zainteresowania i pasje związane z tym instrumentem, ponieważ korzystamy z autorskiego programu nauczania , który jest niezwykle elastyczny i może być na bieżąco przekształcany i uaktualniany.

alt

Zajęcia teoretyczne

Oprócz indywidualnych zajęć z gry na instrumencie uczniowie szkoły uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach nazywanych umownie „teoria”. W najmłodszych klasach jest to przedmiot rytmika, a w dziale młodzieżowym-zasady muzyki. W starszych klasach przedmioty te zastępują audycje muzyczne oraz kształcenie słuchu. Na lekcjach teorii zapoznajemy się z notacją muzyczną, wykonujemy ćwiczenia rytmiczne i melodyczne. Poznajemy zasady rządzące muzyką, techniki kompozytorskie, dowiadujemy się o kompozytorach, stylach i o epokach. Wiedza ta jest niezbędna by stać się świadomym wykonawcą, oraz odbiorcą muzyki.

alt


Zobacz jak pracujemy w naszej szkole …
 
Reklama

"Czas to najlepsza cenzura a cierpliwość to najdoskonalszy nauczyciel"  •  Fryderyk Chopin (1810-1849)

2009-2013 © Designed by Szkola Muzyczna im.Jana z Lublina w Krasniku